شماره تماس 02171038222

مزایای استفاده از اجاق گاز فردار

اجاق گاز فردار

همه‌ی ما حداقل یک بار در طول زندگی برای پختن غذا از فر استفاده کرده‌ایم. برخی از ما تجربه‌های خوش‌آیند و برخی تجربه‌های ناخوش‌آیندی را در خصوص استفاده از فر داریم. گاهی نتیجه، آن چیزی که فکر ی‌کردیم از آب در نیامده‌است. و گاهی هم پروسه آنقدر سخت بوده‌است که درست کردن غذا با فر به خاطراتمان پیوسته است. اما همگی ما به خوبی می‌دانیم که پختن غذا درصورتیکه همه‌چیز به خوبی انجام شود و نتیجه دلچسب باشد. جزو خاطرات شیرین زندگیمان به شمار می‌آبد. خاطره‌ای متفاوت که تا مدتها طعم آن در دهانمان مزه مزه می‌شود.

اما آیا کار کردن با فر به همان سختی که به نظر می‌آید، است؟

در طول سالها دانشمندان همواره سعی در آسان‌تر کردن شرایط زندگی انسان داشته‌اند و همواره این کار را با به کارگیری تکنولوژی در ساخت لوازم و ابزارهای در اختیار انسان به خوبی انجام داده‌اند. طریقه استفاده از این امکانات، جز دغدغه‌های روزمره ما بوده‌است. از لوازم برقی و هوشمند گرفته تا ابزارآلات مختلفی که مسیر انجام کار را کوتاه و راحت‌تر می‌کنند.

از جمله نیازهای اساسی همه ما خوراک است و البته گاهی این نیاز به نوعی تفریح نیز مبدل می‌گردد. زمانیکه همه اعضای خانواده در کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا به بهانه یک وعده‌ی غذایی زمان شادی را در کنار یکدیگر به تعامل و گپ و گفت بپردازند و چه بهتر اگر این بهانه‌ی شیرین نتیجه‌ی شیرین‌تری هم داشته باشد تا ثبت این خاطره در ذهنمان مثبت رقم بخورد. این امر بدون استفاده از ابزار آلاتی که ساخت دست محققان است، به درستی محقق نمی‌گردد. و باید این نکته را در نظر داشت که تنها در اختیار داشتن این امکانات منجربه نتیجه‌ی دلخواه ما نمی‌شود، بلکه استفاده درست از آنهاست که می‌تواند تفاوت بود و نبودشان را به خوبی عیان کند.

اجاق گاز فردار، از جمله آن امکاناتی است که اگر از آن به درستی استفاده کنید، می‌تواند طعم جدیدی را در خاطراتتان ثبت کند.

اجاق گازفردار بیشل مدل BL-GC-420  و BL-GC-422  که دارای طراحی منحصر به فرد امریکایی هستند و دو فر مجزا نیز هستند. از جمله آن امکاناتی است که در جهت رفاه هرچه بیشتر ما گام برمی‌دارد.

در این مقاله با هم چند نکته مهم در هنگام پخت و پز با استفاده از فر را بررسی می‌کنیم.

اجاق گاز فردار

از ظروف مناسب استفاده کنید

ما معمولا برای پختن غذا با توجه به حجم غذا ظرف انتخاب می‌کنیم و یا گاهی هم اگر در حال پختن کیک و با پیتزا باشیم افزایش حجم غذا را پس از پخت در نظر می‌گیریم و می‌پنداریم که بسیار حرفه‌ای عمل کرده‌ایم. البته که حجم ظرف بسیار مهم است اما نکته مهم‌تر در انتخاب ظرف، نوع آن، با توجه به غذایی که قصد پختن آن را داریم، می‌باشد. درصورتیکه مدت زمان و درجه‌ی حرارت پخت غذایی که در حال طبخ آن هستید زیاد است از ظروف شیشه‌ای و یا سرامیک قابل استفاده در فر استفاده کنید و برعکس در صورتیکه مدت زمان کوتاهتری را برای پخت غذا نیاز دارید از ظروف فلزی و تیره‌تر استفاده کنید.

طبقه مناسب انتخاب کنید

در هنگام خرید اجاق گاز مبله و یا فر مجزا دفترچه همراه کالا بسیار مهم است. پیش از استفاده از فر حتما به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید تا طرز کار دقیق دستگاه را دربیاببد. اینکه طرز کار دستگاه و تسلط بر نوع عملکرد آن چه میزان بر نتیجه کار موثر است بر هیچکس پوشیده نیست.

برای مثال اگر بدانیم که المنتهای فر در کدام قسمت قرار دارند، و یا ماکسیمم و مینیمم دمایی که میتواند از دستگاه ساطع شود چقدر است، آیا فر قابلیت پخش یکسان دما در محیط داخلی را دارد و غیره؛ میتواند در استفاده بهینه از محصول بسیار موثر باشد. از این رو در نظر داشته باشید که هرچه غذا به منبع حرارت نزدیکتر باشد، ترد تر و هرچه دورتر باشد نرم‌تر می‌شود. برای مثال ته‌چین که باید ته‌دیگ داشته باشد قسمت رویی دورتر از منبع حرارت، و زیری به حرارت نزدیکتر باشد. البته نوع ظرفی که انتخاب می‌کنیم نیز اهمیت دارد.


تفاوت اجاق گاز مبله (فردار) با اجاق صفحه

انتخاب وسایل آشپزخانه کاملا براساس نیاز خانواده صورت می‌گیرد و انتخاب یکی به معنی برتری آن نیست. بلکه امکانات موجود در آن دستگاه در جهت تامین نیاز شما بوده است که آن را انتخاب کرده‌اید. اما باید این نکته را در نظر داشید که نیاز خاتواده را به خوبی بسنجیم زیرا لوازم خانگی بزرگ معمولا در طولانی مدت تعویض می‌شوند و فرصت اشتباه کمتری به ما می‌دهند، بنابراین می‌بایست در انتخاب آنها دقت بیشتری به خرج دهیم.

خانواده‌های دارای فرزند معمولا تنوع غذایی بیشتری را می‌طلبند زیرا از شروع زتدگی مشترک چندین سال گذشته و حالا تنوع غذایی حرف اول را می‌زند، از صوی دیگر زمان و فضای مناسب فاکتور بسیار مهمی در انجام امور خانه به حساب می‌آید. پس داشتن وسیله‌ای که جای کمتری اشغال می‌کند و کار بیشتری انجام می‌دهد اهمیت دارد. پس برای خانواده‌های با جمعیت بیشتر اجاق گاز مبله و یا اجاق گاز فردار انتخاب بهتری است. حتی داشتن اجاق گاز مبله با دوفر مجزا می‌تواند انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای باشد که همزمان چند غذا را با کیفیت یکسان آماده کند، بدون اینکه نیاز داشته باشید تمامی مراحل آماده‌سازی فر را از ابتدا طی کنید.

اجاق گاز دو فر بیشل

با طراحی منحصر به فرد امریکایی با استفاده از قطعات با کیفیت بسیار بالا، این امکان را به ما می‌دهد که با اطمینان خاطر چند مدل غذا را همزمان طبخ کنیم و فرصت بیشتری برای انجام امور شخصی خودمان داشته باشیم. در خصوص تفاوت گاز رومیزی و مبله باید به این نکته اشاره کرد که گاز رومیزی فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهد و تمیز نگه‌داشتن آن کار بسیار راحت‌تری نسبت به گاز مبله است و برای خاتواده‌های کم جمعیت و یا افرادی که به صورت مستقل زندگی می‌کنند انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌آید، توجه داشته باشید که در صورتیکه در سبک زندگی خود نیاز به فر را احساس می‌کنید؛ خودتان را از این امکان دریغ نکنید.

طریقه پخت مناسب

اجاق گاز فردار

طرز کار فر در اکثر برندها از دستورالعمل مشابهی پیروی می‌کند، تنها کیفیت ارائه این خدمات و تنوع در امکانات است که می‌تواند تفاوت را ایجاد کند. برای مثال اجاق گاز فر دار بیشل با دو فر مجزا قطعا شرایط بسیار ویژه‌تری را ارائه می‌دهد که می‌تواند  هم در روند پخت و پز و هم در نتیجه آن تاثیر فراوان داشته باشد.

درجه حرارت، طبقه‌ی فر مناسب می‌تواند بسیار موثر باشد. اما حقه‌هایی وجود دارد که می‌تواند نتیجه را نیز تغییر دهد. برای مثال درصورتیکه درحال پخت کیک یا پیتزا هستید و پف کردن خمیر مهم است، با استفاده از یک ظرف کوچک آب و قرار دادن آن در زیر ظرف فر می‌توانید رطوبت محیط را حفظ کنید و موجب افزایش حجم در خمیر شود.

دفترچه راهنما

دانستن طریقه‌ی عملکرد دستگاه تنها برای اطلاعات عمومی ما نیست بلکه در استفاده بهینه از دستگاه نیز کمک می‌کند و حتی در صورتیکه دستگاه دچار آسیبی شود بهتر می‌توانیم مشکل را بستجیم و کارشناس مریوطه را راهنمایی کنیم. در هنگام تنظیم درجه حرارت دستگاه به این نکته توجه داشته باشید که استقاده از فلز در اجاق گاز مبله بیشتر است و ممکن است در طول پخت درجه حرارت از آنچه شما تنظیم کرده‌اید بیشتر  شود، برای جلوگیری از سوختن غذا از ترموستات مخصوص پخت و پز استفاده کنید. البته که این مورد در اجاق گاز بیشل هرگز دیده نمی‌شود زیرا کیفیت مواد به کار رفته در همه مدل‌های بیشل بسیار بالا و با در نظر گرفتن استانداردهای بین‌المللی ساخته شده است.

یک پاسخ به “مزایای استفاده از اجاق گاز فردار”

  1. مینا اکبری گفت:

    خیلی عالی ممنونم بابت توضیحات شما . من اجاق گاز 422 رو خریداری کردم خیلی عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *