شماره تماس 02171038222

راهنمای خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید لوازم خانگی :

در شرایط کنونی که هزینه روزانه از درآمد ماهیانه بیشتر است و واردات با مشکلات فراوانی روبروست تولیدکنندگان داخلی تمامی تلاش خودشان را می‌کنند تا در کنار مردم عزیز میهنمان باشند تا از امکانات رفاهی محروم نباشند. و تنها امکانات نیست که نیاز اولیه ماست بلکه در اختیار داشتن تکنولوژی به روز دنیا و کیفیت مناسب مواد اولیه نیز از جمله نیازهایی است که ما در هنگام استفاده از لوازم خانگی ای که همگی سعی در فراهم کردن آسایش برای ما دارند، باید در نظرداشته باشیم که هرکدام از آنها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل کنیم چند نکته‌ی ساده است که می‌تواند در انتخاب درست به ما کمک کند.

نکات مهم راهنمای خرید لوازم خانگی :

علامت استاندارد:

مفهوم استاندارد در واقع توجه به روند تولید کالا و کارآمدی آن در عملکرد کالاست. فایده توجه به استاندارد هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده در جهت بهره‌وری بیشتر و کاهش ضایعات است. افزایش تولید کالا و صرفه جویی در مواد اولیه، انرژی و نیروی انسانی و بهبود روند انبارداری و حمل و نقل کالاست.

 

تشخیص کالا اصل از تقلبی

در هنگام خرید لوازم خانگی به دلیل تنوع  و تعدد گسترده لوازم خانگی هرچه آگاهی ما بیشتر باشد امکان این که جنس تقلبی تهیه کنیم بسیار کمتر است. یکی از راههای افزایش اطلاعات مفید در خصوص محصول مراجعه به سایت و یا صفحه رسمی آن محصول در فصای مجازی است که میتوانید از ویژگیهای ظاهری آن برند اطمینان پیدا کنید. دانستن شکل واقعی لوگو برند، ویژگی‌ها و کاربرد آنها را به صورت کامل بشناسید.

 

فوت و فن خرید لوازم خانگی

از نام‌های نا آشنا که در مورد صحت کیفیت شان باخبر نیستند بپرهیزید. تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر تمام تلاش خودشان را برای دسترسی هرچه آسان‌تر مصرف کننده به محصولات می کنند و رساندن نام برند به گوش مصرف کننده از اولین قدم‌های این راه است این راه است پس زمان خرید برندی را انتخاب کنید که حداقل از قبل شنیده باشید و از کیفیت آن اطمینان خاطر دارید و یا مانند برند بیشل قدمت فعالیت و کارنامه آن را می‌شناسید و می‌دانید که کنترل کیفیت کالا توسط استاندارد بین‌المللی صورت می‌گیرد

تست کنید

در هنگام خرید پیش از آنکه از فروشگاه خارج شوید ازفروشنده محترم درخواست کنید تا کالا را برای شما امتحان کند، یعنی به برق زده و روشن کند.

البته که این موضوع همیشه امکان پذیر نیست، اما در هنگام خرید از فروشندگان متفرقه در خصوص کالای کوچک این امتحان را انجام دهید زیرا ممکن است در زمان جابه‌جایی دچار نقص و آسیب شده باشد.

اما این را در نظر داشته باشید که ریسک خرید از فروشندگان غیر رسمی هر برند را می‌بایست در نظر بگیرید و بهتر است که از نمایندگان رسمی برند مورد نظرتان خرید کنید تا در صورت بروز هرگونه اشکال در عملکرد دستگاه بلافاصله خدمات پس از فروش همان برند مشکل را برطرف کند و در خصوص کالای بزرگ حتما در نظر داشته باشید که کارشناس نصب کالا توسط خود شرکت در محل حضور یافته و کالا را نصب کند تا هم محصول از گارانتی در نظر گرفته شده برای محصول خارج نشود و هم محصول توسط خود کارشناس در محل تست شده و اطمینان خاطر شما از سالم بودن دستگاه را حاصل نماید.

 

دستگاه‌های مشابه نخرید

در هنگام خرید لوازم برقی خانگی توجه به نیاز اولیه تان اهمیت فراوانی دارد بدین صورت که با توجه به تعداد اعضای خانواده و شاغل بودن با نبودن آنها سبک زندگی مدرن و یا سنتی فضایی که در اختیار دارید و نکاتی از این دست می‌تواند در هنگام خرید تعیین کننده باشد برای مثال خرید خردکن برقی برای یک خانواده مدرن که اکثر اعضای خانواده شاغل هستند و فرصت کمتری برای گذراندن گذراندن در کنار یکدیگر را دارند می‌تواند کمک به سزایی در صرفه جویی در زمان و انرژی داشته باشد .


پنکه بیشل


اما اگر خانواده‌ای کوچک‌تری دارید که تنها یک نفر شاغل است خرید خرد کم برقی می‌تواند انتخاب نامناسبی باشد و به همان میزان بلااستفاده است نکته بعدی در خصوص عملکرد و کاربری محصولات است که ممکن است عملکرد مشابهی را به هم انجام دهند و خرید تنها یکی از آنها کافی باشد برای مثال اگر غذاساز تهیه کردید دیگر نیازی به خرید میکسر و یا آبمیوه‌‌گیری جداگانه ندارید و یا اگر همزن برقی تهیه کردید دیگر نیازی به گوشکوب برقی نیست.

 

توجه به علائم روی دستگاه

کاتالوگ همراه دستگاه که شامل ویژگی‌های مهم آن است می‌تواند منبع مناسبی برای در نظر گرفتن قابلیت‌های دستگاه باشد برای مثال توانایی مصرف انرژی کمتر در دستگاه‌های برقی نه تنها به ما کمک می‌کند تا انتخاب مطمئن‌تری داشته باشیم بلکه به مرور تمامی تولید کنندگان را به سمت تولید لوازم کم مصرف سوق می‌دهد.

راهنمای خرید لوازم خانگی بزرگ

خرید لوازم خانگی بزرگ همواره دغدغه مصرف کنندگان بوده است زیرا لوازم خانگی بزرگ در مرور زمان میزان مصرف بیشتری دارند و کمترهم تعویض می‌شوند پس کیفیت و میزان مصرف انرژی از مهم‌ترین عوامل تامین کننده در هنگام خرید است.

یکی از مهمترین لوازم خانگی  بزرگ یخچال فریزر است که در طرح‌ها و انواع مختلفی وجود دارد و البته این تنوع انتخاب را سخت‌تر نیز می کند پس گرفتن از نکات ریز می تواند آرامش بخش است یخچال ها برحسب مدل به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند.

  • یخچال فریزر درب بالا
  • درب پایین
  • دوقلو
  • ساید بای ساید

یخچال فریزر دو قلو(موتور اینورتر)-یخساز اتوماتیک

هر کدام از این مدل‌ها حجم و کاربرد متفاوتی دارند و بهترین راه برای انتخاب مناسب توجه به نیاز اولیه است تعداد افراد خانواده میزان مصرف مواد غذایی خراب شونده محیطی که قرار است یخچال در آن قرار بگیرد.


کاربردهای آبمیوه‌گیری چهارکاره


برای مثال:

برای خانواده‌های پرجمعیت حجم یخچال بیشتر نسبت به فریزردار ارجحیت دارد زیرا مصرف مواد غذایی بیشتر است و نیاز به نگهداری مواد کمتر از مواد کوتاه مدت است پس انتخاب یخچال بزرگتر نسبت به کوچکتر بهتر است اما برای خانواده های کم جمعیت مثل 2 یا 3 نفره که افراد اکثرا شاغل هستند و فرصت کمتری برای آشپزی دارند، داشتن فریزر بزرگ که قابلیت نگهداری از مواد غذایی یه صورت طولانی تررا دارد در نتیجه برای این خانواده‌ها مناسب‌تر است.

همین امر درخصوص اجاق گاز نیست صادق است، اجاق گاز مبله که دارای فر است برای خانواده‌های پرجمعیت انتخاب مناسب‌تری است. اما برای خانواده‌هایی با اعضای کمتر که فرصت کمتری برای آماده‌سازی غذا دارند داشتن فرتوکار به صرت مجزا می‌تواند کمک زیادی در صرفه جویی در وقت و هزینه و انرژی داشته باشد. برای مثال فر توکار بیشل که دارای یک منوی کامل از برنامه پخت انواع غذاها به صورت آماده است به دین صورت که نسبت به نوع ماده غذایی، درجه حرارت و مدت زمان پخت و نوع پخش شدن حرارت کاملا تنظیم شده است و حتی قابلیت تنظیم برنامه پخت بر اساس دلخواه ما را دارد.

موضوع : راهنمای خرید لوازم خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *