شماره تماس 02171038222

دانشنامه ماشین‌لباسشویی

دانشنامه ماشین‌لباسشویی : برنامه‌های شستشو در ماشین لباسشویی با توجه به استانداردهای بین‌المللی و توافقاتی که مابین تولیدکننده‌ها صورت می‌گیرد، تایین می‌شود. بنابراین تفاوتی ندارد که ماشین لباسشویی شما تولید کدام کارخانه و برند و یا حتی ماشین لباسشویی ایرانی باشد یا خارجی، تنها تفاوت آنها در قدرت اجرای این برنامه‌ها و تنوع در برنامه‌های شستشو است.


برای مشاهده ماشین لباسشویی های بیشل کلیک کنید


راه حل تولیدکننده

با استفاده از امکاناتی که در ماشین لباسشویی وجود دارد می‌توان در جهت رفع نیاز قدم برداشت تا دقیقا همان هدفی که از شستن لباس در ذهنمان هست محقق گردد. برای مثال؛

  • اگر پارچه لباس قابلیت چروک شدن بیشتر از حالت عادی را دارد می‌توانید با استفاده از چرخش موتور پایین، کار شستشو را انجام دهید.
  • برای گشاد نشدن لباس‌های پشمی از شستشو با آب سردتر استفاده می شود.
  • برای اینکه لباس‌های تیره سفید نشوند، فشار آب را افزایش داده‌اند تا مواد شوینده به درستی از لباس پاک شود و باعث سفید شدن آنها نشود.

پس در نظر داشته باشید که استفاده از تنها یک نوع برنامه ماشین لباسشویی که به آن عادت کردیم، ما را در استفاده از این امکانات متنوع محدود خواهد کرد و هزینه‌ای که پرداختیم را به هدر می‌دهد. بنابراین داشتن اطلاعات در خصوص موارد مصرف این امکانات، نه تنها به استفاده‌ی بهینه ما کمک به سزایی می‌کند، بلکه در رضایت ما در کیفیت مصرف هم موثر خواهد بود.

دانشنامه ماشین‌لباسشویی

دانشنامه ماشین‌لباسشویی

در این مقاله چند مورد از پرکاربردترین برنامه‌های موجود در ماشین لباسشویی را بررسی می‌کنیم.

SILK OR DELICATE

لباس‌هایی از جنس ساتن، حریر، ابریشم و جنس‌هایی از این دست برای شستشو بسیار خطرناک به شمار می‌آیند؛ چرا که از بافت بسیار ظریفی تشکیل شده‌ان، همین امر نیز موجب لطافت و خاص بودن آنهاست. اما اگر شستشوی آنها با دمای پایین و سرعت موتور کم انجام شود، احتمال آسیب آنها بسیار کمتر است. زمانیکه ماشین لباسشویی را روی حالت DELICATE تنظیم می‌کنید، سرعت دور موتور بسیار کمتر و دمای آب ورودی نیز بسیارپایین‌تر خواهد بود در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که لباستان مثل روز اول از ماشین‌لباسشویی بیرون خواهد آمد. اما توجه داشته باشید که این لباس‌ها را با لباس‌هایی که دارای لکه چرب یا روغنی هستند در ماشین لباسشویی نشویید. و البته حتما از مواد شوینده‌ی مخصوص لباسشویی استفاده کنید تا عمر این لباس‌ها بالا برود.

QUICK

در مواقعی که زمان مناسب برای شستن لباس‌ها نداریم و البته لباسی را هم که می‌خواهیم بشوییم آنچنان نیاز به شستشوی قوی ندارد و فقط یک یا دوبار آن لباس را پوشیده‌ایم و می‌خواهیم بوی خوبی بدهد، می‌توانیم از این گزینه استفاده کنیم که معمولا بین 15 تا 30 دقیقه تنظیم می‌شود. البته توجه داشته باشید که هرگز لباس‌های حساس که نیاز به شستشوی مخصوص به خودشان را دارند را با این برنامه نشویید.

SYNTHETICS & COTTON

در بعضی ماشین‌های لباسشویی این دو گزینه از یکدیگر تفکیک شده‌اند مانند ماشین لباسشویی مارک بیشل که این دو برنامه را به صورت مجزا دارد و البته در تنوع رنگی نیز هست، ماشین لباسشویی سیلور و سفید و از نظر حجمی نیز، ماشین‌لباسشویی 8 کیلویی و 10 کیلویی بیشل بازه گسترده‌تری از انتخاب را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌است. برنامه COTTON معمولا دارای درجه حرارت آب بیشتری نسبت به  SYNTHETIC است در حالیکه درجه حرارت در SYNTHETIC  کمتر خواهد بود، بین 35 تا 40 درجه سانتی‌گراد و حتی سرعت چرخش نیز از COTTON  پایین‌تر است. جنس نخی و کتان انواع تی‌شرت و لباس‌های پنبه‌ای و حتی حوله می‌تواند با این برنامه شسته شود بدون اینکه آسیبی به بافت پارچه وارد شود.

Wool

دانشنامه ماشین‌لباسشویی

دانشنامه ماشین‌لباسشویی

در گذشته استفاده از ماشین‌لباسشویی برای شستن لباس‌های کاموایی و پشمی یک اشتباه محض بود زیرا تنظیمات ماشین به صورتی بود که نمی‌توانست از پس شستن این جنس بربیاید اما امروزه برنامه مشخصی مخصوص شستن این جنس‌ها تنظیم شده‌است که با درجه حرارت کمتر و سرعت پایین‌تر می‌تواند بدون آسیب رساندن به بافت پارچه آن را شسته و کاملا تمیز کند.

Silent wash

در هنگامیکه احتیاج دارید لباسشویی بدون هیچ سروصدایی کار کند، مانند شب که زمان استراحت اعضای خانواده است، می‌توانید از این برنامه شستشو استفاده کنید. در این حالت تمامی عملکردها به آرامی صورت می‌گیرد تا هیچگونه مزاحمتی برای آرامش شما ایجاد نکند. ماشین لباسشویی بیشل در حالت silent wash در بی‌صداترین حالت ممکن کار می‌کند و از قدرت موتور بسیار بالایی برخوردار است تا بتواند امکانات موجود در خود را به بهترین نحو ارائه دهد.

توجه داشته باشید که برای شستن لباس‌های حساس و ظریف از این حالت استفاده نکنید.

Soft & heavy

در صورتیکه از جنس پارچه‌ای که قصد شستشوی آن را دارید اطمینان ندارید و تنها می‌دانید که از جنس ضخیم‌تری نسبت به بقیه برخوردار است؛ مانند پارچه پرده، لحاف و … می‌توانید از شستشوی heavy  استفاده کنید، در این حالت آسیبی به پارچه نمی‌رسد و شستشو به صورت کامل انجام می‌شود. البته دقت داشته باشید که پارچه‌های سنگین‌تر را با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید.

برای مثال ماشین لباسشویی 8 کیلویی ظرفیت متفاوتی نسبت به ماشین لباسشویی 10 کیلویی و بیشتر را دارد و به صرف اینکه حجم لباس در ماشین لباسشویی جا می‌گیرد نباید حجم بیشتری از ظرفیت ماشین لباسشویی را درون آن جاداد، زیرا نه تنها شستشو به خوبی صورت نمی‌گیرد بلکه به موتور دستگاه نیز آسیب وارد می‌شود. همین حالت در خصوص لباس‌هایی با جنس ظریف‌تر نیز صادق است و در صورتیکه از جنس پارچه‌های لطیف اطمینان ندارید می‌توانید از حالت شستشوی soft  استفاده کنید.

برنامه Sanitize  در ماشین لباسشویی بیشل 

تفاوت موقعی به خوبی حس می‌شود که در نقطه نقطه زندگی ما نقش داشته باشد. ماشین لباسشویی بیشل به خوبی نیاز مصرف کننده را بررسی کرده است و سعی در تامین هرچه بیشتر این نیاز دارد. از جمله نمونه‌های این مورد تعبیه کردن برنامه sanitize در ماشین لباسشویی بیشل است که کمتر ماشین لباسشویی دارای این برنامه می‌باشد. با توجه به شرایط کنونی ضد عفونی کردن از جمله فعالیت‌های روزانه همه‌ی ما به شمار می‌آید که البته داستن یک کمک حرفه‌ای در این زمینه می‌تواند بخش اعظمی از بار روزانه را از دوش شما بردارد.

برنامه sanitizer با استفاده از تکنولوژی به‌روز و پیشرفته و با درنظر گرفتن بالاترین سطح استاندارد، این اطمینان را به شما می‌دهد که لباس و یا پارچه‌ای که می‌خواهید از میکروب و آلودگی‌های احتمالی پاک شود به بهترین نحو شسته، و در اختیار شما قرار بگیرد. این عملکرد با استفاده از افزایش درجه حرارت و سرعت چرخش موتور تا اندازه‌ای که به بافت پارچه آسیبی نرساند صورت می‌گیرد.

مقالات مرتبط  : اجاق‌گاز با استیل ضد زنگ

مقالات مرتبط  :پنکه بیشل

کلمه کلیدی : دانشنامه ماشین‌لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *