شماره تماس 02171038222

سیب زمینی سرخ کرده

روز ملی سیب زمینی سرخ کرده

در 13 ژوئیه یک غذای اصلی را در منوهای سراسر کشور به رسمیت می شناسد. این برش‌ها و سبک‌های بسیار متفاوتی ارائه می‌شود، یک مورد علاقه برای همه وجود دارد که از آن لذت ببرند!

سیب زمینی سرخ کرده که با نام های چیپس،  فینگ چیپس یا سیب سرخ شده نیز شناخته می شود، باتوم های سیب زمینی سرخ شده است. مهم نیست که ما آنها را چه می نامیم، آنها وسایل معمولی در رستوران های فست فود هستند و مورد علاقه همه سنین هستند!

 

 

 

طیف گسترده ای از چاشنی ها مانند سس کچاپ، سس مزرعه، سرکه، سس مایونز، خردل عسلی، پنیر و بسیاری دیگر مکمل این پیش غذا است. به عنوان یک جایگزین سالم تر، سیب زمینی شیرین سیب زمینی سرخ کرده خوشمزه را نیز درست می کند و بسیاری از غذاها را در منوهای سراسر کشور همراهی می کند. انواع دیگر پخته می شوند و به اشکال غیرعادی مانند فر، وافل، چین و چروک یا برش گردبادی هستند.

 

علاوه بر سس ها، سرآشپزها و آشپزهای خانگی چاشنی ها را می پاشند تا طعم و ادویه را به سیب زمینی سرخ کرده خود اضافه کنند. چه کمی پودر سیر و پیاز اضافه کنید یا به سبک کاجون آن را ادویه کنید، یک سیب زمینی درست ترد شده ترکیبی از سلیقه ها را برآورده می کند. روی آنها را با پنیر چیلی یا ناچو و ژالاپنیو نیز تزیین می کنیم. بسته به نوع سیب زمینی سرخ شده، ممکن است آنها را با مواد بیشتری بپوشانیم و آنها را انواع مختلفی بنامیم.

 

عبارت «سیب‌زمینی سرخ‌شده فرانسوی» برای اولین بار در کتاب «آشپزی برای خدمتکاران همه کار» نوشته ای. وارن در سال 1856 به زبان انگلیسی به چشم می‌خورد.

 

برخی معتقدند که واژه فرانسوی زمانی به سیب زمینی وارد شد که سربازان آمریکایی در جنگ جهانی اول وارد بلژیک شدند و در نتیجه سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی را چشیدند. از آنجایی که در آن زمان فرانسوی زبان رسمی ارتش بلژیک بود، ممکن است سربازان آمریکایی شروع به نامیدن سیب زمینی سرخ شده سیب زمینی سرخ شده «فرنچ» کردند.

 

شما چی فکر میکنید؟

رستوران‌های فست‌فود چکرز و رالی مأموریت دارد تا از تقویم روز ملی برای تغییر تاریخ روز ملی سیب زمینی سرخ‌کرده درخواست کند. در حال حاضر، این روز هر سال در 13 جولای جشن گرفته می شود. آنها می خواهند تاریخ را به جمعه دوم جولای تغییر دهند. این روز به عنوان روز جمعه ملی شناخته می شود. به توصیه Cal ماسکوت تقویم ما، تصمیم گرفتیم به آنها اجازه دهیم مغز ما را با تلاش برای تغییر روز سرخ کنند.

 

منبع :وبسایت لوازم خانگی بیشل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *