شماره تماس 02171038222

پنکه بیشل

 

پنکه بیشل

پنکه بیشل

به فصل تابستان و گرمای طاقت‌فرسای آن رسیدیم و در این فصل متعادل نگه‌داشتن دمای محیط از مهم‌ترین چالش‌ها است. اما آیا این تعادل درتمامی آب و هواها به صورت یکسان حفظ می‌شود؟

در ایران به دلیل داشتن اقلیم‌های متفاوت و تنوع آب و هوایی استفاده از سیستم‌های خنک کننده در همه جا یکسان نیست و درهنگام خرید این لوازم می‌بایست به این نکته توجه داشت که توانایی‌های این وسیله متناسب با نیاز هست یا خیر؟ پس باید آب و هوای محل زندگیمان را در انتخاب وسیله خنک کننده‌ای که تهیه می‌کنیم در نظر بگیریم. خنک کننده‌ها در تنوع زیادی هستند؛ پنکه، کولر آبی، چیلر، کولر گازی، اسپیلت و…

در صورتیکه در محیط گرم و شرجی با رطوبت زیاد زندگی می‌کنید کولرهای آبی انتخاب مناسبی نیست زیرا نه تنها به رطوبت رطوبت محیط را افزابش می‌دهد بلکه، قدرت خنک کنندگی که دارد را هم نمی‌تواند نشان دهد.

برای آنکه بتوانیم از آنچه تهیه کرده‌ایم نهایت لذت و استفاده را ببریم می‌بایست به نکات مهمی که در هنگام خرید وجود دارند اهمیت دهیم. با هم این نکات را بررسی می‌کنیم.

اندازه پنکه

نوع استفاده‌ای که از پنکه می‌شود در انتخاب اندازه آن موثر است. اندازه اتاقی که قصد خنک کردن آن را داریم، درجه گرما و سرمای محیط مهم است تا ما بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم که پنکه سقفی تهیه کنیم یا دیواری، ایستاده و یا رومیزی، انتخاب پنکه به عنوان سیستم خنک کننده کار هوشمندانه‌ای است زیرا به دلیل ساده و سبک و کوچک بودن، اقتصادی‌تر و مطمئن‌تر است و به راحتی قابل تهیه هستند.

اندازه پنکه در میزان مصرف انرژی برق موثر است به دلیل کوچک بودن آن در مقایسه با کولرهای آبی و گازی، مصرف برق بسیار کمتری دارد. به طور میانگین بین 50 تا 55 وات. در صورتیکه از پنکه‌های بیشل استفاده کنید می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که تمامی سیستم به کار رفته در این دستگاه در جهت بهینه سازی مصرف انرژی تنظیم شده است.

پنکه ممکن است برای خنک کردن فضاهای بزرگ مناسب نباشد اما می‌توانید در ابتدای صبح و شب‌ها که هوا خنک‌تر است پنکه را در نزدیکی پنجره قرار دهید تا هوا خنک بیرون به داخل جریان پیدا کند و چرخش هوا باعث خنک شدن محیط گردد. پنکه ایستاده بیشل با قابلیت تنظیم اندازه و ارتفاع در ایجاد تناسب پنکه با محیطی که در آن قرار می‌گیرد، می تواند هارمونی خاصی را با محیط اطراف خود ایجاد کند.

جابه‌جایی آسان

از مزایای دیگر استفاده از پنکه، سبک و کوچک بودن آن است که جابه‌جایی پنکه را از اتاقی به اتاق دیگر راحت می‌کند قابلیت جداسازی و سرهم بندی مجدد پنکه ایستاده بیشل مدل‌های BL-SF-016 و BL-SF-017 حمل و نقل پنکه را بسیار آسان می‌کند.

پنکه بیشل

پنکه بیشل

به تناسب محیط انتخاب کنید

تنوع فراوانی که در طرح و رنگ اندازه پنکه‌ها وجود دارد، دست ما را در انتخاب پنکه مورد نظرمان متناسب با دکوراسیون محیط اطرافمان باز می‌گذارد. در صورتیکه محیط کوچکتری دارید که خنک کردن آن نیاز قدرت زیادی ندارد. پنکه می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد. البته قابلیت پرتاب باد در پنکه ایستاره بیشل این محدودیت را کم کرده‌است و در واقع شما می‌توانید در متراژهای بالا تر هم از پنکه بیشل برای خنک کردن محیط استفاده کنید. پنکه بیشل مجهز به ریموت کنترل جهت تنظیم میزان باد و حتی جهت وزش باد است که به وسیله آن می‌توانید از راه دورتر در محیط‌های بزرگتر، پنکه را کنترل کنید. قابلیت چرخش به تمام زوایا این اطمینان را می‌دهد که جریان هوا درهیچ کجا ثابت باقی نمی‌ماند.

میزان هوایی که توسط پنکه جابه‌جا می‌شود براساس متر مکعب در دقیقه است. پنکه‌هایی که تیغه‌های فلزی دارند رانش بیشتری نسبت به سایر تیغه‌های پلاستیکی دارند و البته پنکه ایستاده بیشل با 7 تیغه استیل ضد زنگ قابلیت پرتاب باد بسیار بیشتری دارد و متراژ بالاتری را پوشش می‌دهد.

مقالات مرتبط : دانشنامه ماشین لباسشویی ، صفر تا صد خانه داری

صدا

خانه محل آرامش و محیط کار محل تمرکز است، در هر دو حالت صدای اضافه می‌تواند آرامش ما را بر هم زند. پس در هنگام خرید پنکه، دقت داشته باشید که پنکه‌ای را انتخاب کنید که کمترین صدا را ایجاد کند، زیرا در بلند مدت این صدا می‌تواند آرامش ما را برهم بزند. برای مثال پنکه ایستاده بیشل مجهز به سیستم جلوگیری از لرزش است و پایه ثابت دارد و همین ویژگی‌ها نگرانی ما را از بابت صدای اضافه برطرف می‌کند. البته که قدرت موتور زیاد داشتن به میزان کمی صدا را ایجاد می‌کند اما در حدی نیست که آرامش شما را برهم زند.

در نهایت انتخاب پنکه به عتوان سیستم خنک کننده‌ی اصلی نیازمند توجه زیاد در هنگام خرید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *